Vyberte měnu

Plísně

 

Plísně

 

Tolik se o nich nemluví, přesto jsou vcelku časté. Ano, slyšíte dobře plísně se nevyskytují jen ve vlhkých místnostech starého domu, ale také u člověka.


Plísně definice
Plíseň je onemocnění kůže a nepříjemná zkušenost, se kterou se může setkat každý člověk. Plísně jsou organismy, které jsou podobné rostlinným buňkám a dají se nalézt kdekoliv na kůži. Samotné onemocnění ovšem způsobuje kožní plíseň zvána tinea penis.


Výskyt plísně

Plísně se mohou vyskytovat na nejrůznějších částech lidského těla. Nejčastější výskyt je znám na nohou. Plíseň se začíná vyskytovat v záhybech mezi prsty a způsobuje podráždění pokožky, které vyúsťuje ve svědění olupování a praskliny na kůži. U někoho se plíseň vyskytuje pouze mezi prsty, u někoho může u na patách a chodidlech, kde plíseň vytváří šupinky, které se samovolně odlupují.


Léky proti plísni

Pokud je plíseň v zárodečné formě a projevuje se svěděním či loupáním je možné jí zlikvidovat, nebo alespoň utlumit pomocí přírodních léků.


Vážnější forma plísní
Někdy se mohou plísně nekontrolovatelně rozrůst a začínají mutovat – začíná odlupování kůže, zduření a nepříjemný pach v tomto případě je nutné ihned zajít k lékaři, protože léky na plísně a přírodní léčiva na plísně jsou v tomto případě již bezmocné.


Mutace plísní

Plísně nejčastěji mutují do vážnějších a nebezpečnějších forem na vlhkých místech a prostorách jako jsou boty, či ponožky. Proto je nutné při mírné plísni na nohách nosit neustále čisté suché ponožky, nebo otevřenou obuv.
Plíseň na nehtech


Další častou formou plísní je plíseň na nehtech. Tento typ plísně ničí napadený nehet a velmi špatně se líčí – neboť je usazena hluboko za nehtem.
 

9 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

9 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně