Vyberte měnu

Poporodní deprese

 

Poporodní deprese

 

Poporodní deprese je pojmem, o kterém se začíná hovořit čím dál tím více. Jiný název je také Baby Blues. Jak se poporodní deprese vlastně projevují a co je způsobuje, se dozvíte v tomto článku.


Poporodní deprese- Baby Blues

Poporodní deprese je slovní spojení, které popisuje stav ženy krátce po porodu. Po porodu mohou nastat nejrůznější depresivní stavy a psychické problémy. Mezi hlavní příznaky poporodních depresí patří: deprese, prudký pokles nálady a v krajním případě může vyvolat i silné poporodní deprese.


Projevy poporodní deprese
Poporodní deprese se projevují jako stav plný úzkosti, smutku. Často je jedinec neschopný vnímat okolí a prociťovat lásku k novorozenci. Stav poporodní deprese trvá v řádech dnů až týdnů a je čistě biologicky dědičným faktorem.


Jak se srovnat s poporodní depresí
Dobré je dát na rady předních psychologů: Psychologové radí, aby si ženy
uvědomily, co skutečně mají rádi. Proč celý předporodní a porodní cyklus vlastně absolvovali. Důležité je přiznat si, že i když je naše radost z příchodu dítěte jakákoliv, znamená pro nás i ztrátu (ať už svobody, či mladistvé krásy).


Slovní spojení poporodní deprese tedy poukazuje ztrátu. Je to prakticky smutek, který se hromadí prakticky celé těhotenství a po dokončení tohoto cyklu se všechen nahromadí a způsobuje tyto deprese. Každá žena si musí uvědomit, že všechno jednou končí a nové věci přinášejí i nové zážitky. Žena si musí vytyčit nové životní cíle, musí si jasně určit jaký je její nový smysl života, v němž bude nově narozené děťátko hrát velmi důležitou roli. Pokud poporodní deprese neodcházejí, je důležité vyhledat osobního lékaře či psychologa.
 

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně