Vyberte měnu

Premenstruační syndrom

 

Premenstruační syndrom

 

Postihuje mnoho žen, ale přesto se o něm moc nemluví – řeč je o premenstruačním syndromu.
Premenstruační syndrom nepostihuje jen fyzickou stránku, ale také tu psychickou. Jeho diagnostika je velice obtížný. Nejčastěji se ale projevuje zhruba týden před menstruací a pak postupně vymizí.


Charakteristika premenstruačního syndromu

Premenstruační syndrom je charakteristický tím, že se projevu těsně před následnou menstruací. Jeho diagnostika je velmi obtížná zejména proto, že je velice individuální.


Příznaky Premenstruačního syndromu
Některé ženy v jeho důsledku stále pláčou, jiné touží po sladkostech, další dostávají záchvaty agrese a zuřivosti. Dalšími příznaky jsou častá únava, nadýmání, zácpa, bolesti na prsou. Tyto příznaky se opakují měsíc co měsíc – každá, žena tento syndrom vnímá jinak, u většiny žen jde pouze o nepatrnou změnu ovšem u 10% žen může jít o velmi závažný problém, který jim zabraňuje normálně žít a pracovat.


Souhrnné příznaky Premenstruačního syndromu jsou tedy: výkyvy nálad, úzkostlivé stavy, deprese, nadýmání, bolesti prsou, otoky, únava, nespavost, bolesti zad a kloubů. V neposlední řadě jsou to také problémy s trávicím traktem a touha po sladkostech.


Příčiny Premenstruačního syndromu

Žádné doposavad nebyly zjištěny. Záleží na individualitě člověka a druhu osobnosti. Proč na nějaké ženy Premenstruační syndrom působí a na některé ne je záhadou. Každopádně je premenstruační syndrom způsobem nerovnováhou mezi hormony, které jsou obsaženy v těle při menstruačním cyklu.


Jak předcházet premenstruačnímu syndromu

Úplně předejít tomuto syndromu nelze. Ovšem jeho účinnost a zásah do života lze omezit pomocí doplňků stravy na premenstruační syndrom. Nejpoužívanější léky jsou Drnek, který působí na hypofýzu, poté Andělika, která účinnost Drnku zvyšuje a v neposlední řadě také hořčík, a třezalka.
 

4 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

4 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně