Vyberte měnu

Problémy při kojení

 

Problémy při kojení

 

Velmi častý problém se který se setkávají kojící matky. Jeho příčina není přesně známa, ovšem existuje hned několik problému s kojením. V tomto článku si je vyjmenuje a trochu objasníme.


Časté uvolňování mléka
Časté uvolňování mateřského mléka z prsu je znakem narušení procesu výroby a uvolňování mléka. Spouštěcí reflex je nečastěji vyvolán drážděním bradavky. Je-li tento proces narušen naopak – dochází k zadržování mateřského mléka. Původcem je nejčastěji stres, strach a únava.


Léčba častého uvolňování mateřského mléka

Časté uvolňování mateřského mléka se nejčastěji léčí pomocí relaxace, tlakovými masážemi a stimulací bradavek. Doporučuje se kojit v noci a přes den kojit po teplé sprše.


Slabé mléko
Tady záleží, zda jde pouze o pověru babiček či o vážný problém. Pokud dítě často pláče a vyžaduje prso, nemusí to hned znamenat, že matka má nedostatek mléka. Dítě může být také nesvé, hladové či potřebuje pochovat.


Kojenecké děti přibírají pomaleji, mohou být drobnější a vůbec to nemusí znamenat nic negativního. Růst kojence je zcela individuální.


Odmítání bradavky dítětem
Často se stává, že kojenec odmítá bradavky matky. Může to být způsobeno například plochými prsy, či úzkými bradavky.


Odmítání dítěte se dá předejít tím, že matka bude své dítě první dny po porodu přikládat své dítě k sobě a nechá si olizovat bradavku, i když se nenapije.
 

There are no products matching the selection.