Vyberte měnu

Prostata - příznaky a její léčení

 

Prostata - příznaky a její léčení

Prostata neboli také předstojná žláza se nalézá v mužské pánvi pod močovým měchýřem mezi stydkou kostí a konečníkem. Prostata se skládá z několika samostatných žlázek, kterých bývá v rozmezí 30 až 50. Prostat má funkci jako přídatná pohlavní žláza, ve které se tvoří sekret, ten je součástí ejakulátu. Díky němu přežiji spermie v kyselém prostředí ženského těla.

Nejčastějším příznakem prostaty je problém s močením. Např. slabý proud moči, který může být přerušovaný a ke konci močení už muž jen tzv. odkapává, ale stále má pocit plného měchýře. Další je časté močení během dne a noci, což vede k přerušovanému spánku, které vede k dalším problémům. Navíc močení bývá doprovázené palčivou bolestí a pálením.

Prostata prodělá během života hodně změn. Při narození je velká asi jako hrášek. K jejímu zvětšení dochází až v pubertě, a to dorůstá zhruba do velikosti jedlého kaštanu. Poté se prostat dlouho nemění, ale kolem 40 – 50 roka života se opět mění. Prostata zbytňuje, močení může působit bolest, pálení a neustálý pocit plného měchýře.

Léčení prostaty je za pomocí antibiotik snadné, pokud se jedná o infekční onemocnění prostaty. Ovšem pokud je prostata neinfekční a chronická, léčba je dlouhodobá záležitost. Určitě se nesnažte léčit sami doma a navštivte urologa. Ten Vám již poradí co a jak. Vy sami však můžete používat různé vitamíny, čaje a přípravky, které léčení usnadní a zrychlí.
 

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

2 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně