Vyberte měnu

Relaxace

 

Relaxace


Slovo relaxace vychází z latinského uvolňování v oblasti jak fyzické, tak psychické. Relaxaci chápeme jako činnost, při které se odpočívá a uvolňuje.
Existuje mnoho způsobů jak relaxovat a hlavně na každého působí něco jiného.Autogenní trénink

Psychologové například využívají takzvaného autogenního tréninku. Autogenní trénink se využívá již mnoho let. Zavedl ho německý lékař J. H. Schulz. Tato technika má několik forem. Ve standardní formě se postupně procvičuje navozování pocitů tíhy a tepla. Následně se nacvičuje uvolňování negativních pocitů z těla ven. Dbá se na správné dýchání a rozlévání tepla po těle. Autogenní trénink se dá praktikovat i v sedě a často se k němu pouští i hudba. Pro pokročilé se navazuje autogenní meditací, kdy se do relaxace vkládají i představy a ideje. Meditací se usiluje o hlubší sebepoznání.

 

Masáže
Masáží často využívají lidé, kteří jsou ve stresu a každodenním shonu. Při masáži se každému dostane příjemnému uvolnění svalů a také mysli. Příjemné doteky od zkušených masérů, vůně vonných svíček a tyčinek a příjemné hudby. To vše si může kdokoli dopřát. Stačí si jen vybrat tu pravou z širokého spektra nabídek. Existuje například: masáž lávovými kameny, medová detoxikační masáž, havajská masáž, masáž horkou čokoládou, indická masáž hlavy, thajská masáž a mnoho dalších.

 

Pohyb
Lidé, kteří pracují v prostředí bez pohybu a mají přebytek energie, si často pro relaxaci zvolí sport. Aktivně běhají, plavou, hrají tenis a podobně. Pohyb ve správné společnosti lidí, nebo ve správné společnosti trenéra, často působí potěšení z odpočinku a také dobře odvedeného výkonu. Ženy častěji preferují fitness, jako je jóga, spinning, zumba a nebo klasické formování postavy.

 

Koníčky
Nejčastějším způsobem relaxace je oblíbený koníček. Například zahradničení, jízda na koni, nakupování, střelba, učení, kreslení, čtení a spousty dalších individuálních činností.
 

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

3 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně