Vyberte měnu

Špatné trávení

 

Špatné trávení

 

Máte problémy s trávením potravy? Trpíte častým nadýmáním? Pojďte se o tomto častém problému současné populace dozvědět něco více.


Proces trávení
Trávení, jiným názvem také zažívání – je proces, který si dává za cíl získat co nejvíce živin, minerálů a vitamínů z pozřené potravy. V trávicím traktu potravu rozkládá pomocí enzymů a poté určitou část absorbuje a druhou část (nepotřebnou či škodlivou) v podobě stolice či moči vyloučí konečníkem. Při procesu trávení se sacharidy mění na cukry a tuky – které se dále štěpí na mastné kyseliny, bílkoviny a aminokyseliny. Ve zkratce trávicí trakt prakticky rozmělňuje potravu na malé částečky, které rozdělí na potřebné a nepotřebné. Nepotřebné formou moči, nebo stolice vyloučí a potřebné absorbuje do těla a dále je štěpí na jednotlivé části.


Doba trávení
Doba trávení je různá, záleží jak na jedincově kvalitě trávicího traktu, tak na pozřené potravě. Z pravidla platí, že mastná a tučná strava se rozkládá daleko déle a obtížněji než strava lehká. Jak jsem již napsal výše, vše záleží na individualitě, metabolismu, věku a rychlosti trávení. Zatímco někteří jedinci stravu stráví během pár hodin, někteří jí tráví dlouhé hodiny.


Poruchy trávení
Dnešní doba je plná spěchu a každodenního stresu. Tím trpí i naše trávení, poruchy trávení vedou k nadýmání a poruchám našeho imunitního systému. V krajním případě může dojít až k rakovině tělního trávicího traktu.
Prevence správného trávení


Prevence je u trávení velmi důležitá. Abyste předešli problémy s trávením či nadýmáním je potřeba dodržovat správnou životosprávu. Konzumovat potravu lehkou, která je vyvážení a bohatá na vlákninu a pallium. Potravinové doplňky na trávení jsou také vhodným doplňkem vaším stravy. Zejména laktobacily a aloe vera jsou doporučovány předními lékaři.
 

10 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

10 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně