Vyberte měnu

Strie - krém na strie

 

Strie - krém na strie


Strie
jsou mnohými ženami považovány za nejčastější estetický problém jejich postavy. Co to strie vlastně je a jak strie vzniká? Strie je drobná jizvička (prasklinka) bílé barvy, která se objevuje na povrchu těla v problémových částech. Úplné odstranění strií je nemožné, ovšem jejich tvorba se dá alespoň částečně potlačit (omezit). Na strie se prodávají nejrůznější krémy na strie, oleje na strie či náplasti proti striím, které slouží k zamezení vytváření strií na určitém místě, kam náplast aplikujete.


Tvoření Strií
Strie se tvoří nejčastěji při náhlé změně velkosti či tělesné váhy, na kterou není lidská kůže dostatečně připravena. Strie se tedy nejčastěji objevují v pubertálním období u dívek – na prsou, bocích či stehnech. Jak jsem již zmínil výše, strie vznikají díky velkému zatížené vaší kůže. Zamezit tvorbě strií můžete tím, že nebudete v krátkém období měnit svojí tělesnou hmotnost.
 

Problematické oblasti
Nejproblémovější oblasti (ty nejvíce zasažené strii) jsou u většiny žen hýždě, břicho, boky stehny a někdy i prsa. Strie se v dnešní době odstraňují i pomocí laserové operace na odstranění strií – ovšem je to dosti radikální zákrok a za nemalé peníze.
 

Sklony k tvorbě strií
Ač se to nemusí na první pohled zdát, strie jsou z 90% čistě dědičnou záležitostí. Je to z naprosté většiny zásluha dědičných vloh. Další faktor, co hraje ve tvorbě strií roli, jsou hormonální změny jako puberta, těhotenství, menopauza, těhotenství, obezita či anorexie.
 

Strie při těhotenství
Dalším častým úkazem, jsou strie v těhotenství a strie po porodu. Ty vznikají extrémně rychlým nárůstem břicha a jeho následného smrštění po porodu.
 

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně