Vyberte měnu

Studené nohy a ruce - jak je léčit

 

Studené nohy a ruce - jak je léčit

Studené končetiny trápí více ženy než muže. A to hlavně ženy kuřačky, ženy užívající hormonální antikoncepci nebo ženy, které mají problémy se štítnou žlázou či anorexií. Také lidé, kteří žijí v příliš velkém stresu, mají zablokovanou páteř nebo problém s průchodností krve, se těžko zahřívají v dolních i horních končetinách.

Pokud nám krev neprotéká, tak jak by měla a nemáme dostatek energie, je tu opět problém se studenými končetinami. Navíc energie ženy se vyčerpává při porodech, menstruaci, kdy dochází ke ztrátě krve. Lékaři radí pokožku neustále promazávat, aby byla vláčná. Suchá pokožka se mnohem lépe brání vůči okolním vlivům, hůře se prokrvuje.

Velmi důležitý je krevní oběh. Známý je Raynaudův jev, což je porucha krevního oběhu. Při tomto jevu se nám nedostatečně prokrvují ruce a nohy. Cévy se dostávají do křečí a zúží se, takže krev nemůže tak dobře protékat. To může vést až k promodrání prstů.

Odborníci doporučují neustále promazávat a masírovat promrzlé končetiny. Aby byl účinek ještě lepší, zvolte zahřívací gel, který nejen prohřeje končetiny, ale také uleví svalům po celodenní námaze.

Dalším přípravkem, který je doporučován, je minerální bahno. Pravidelní zábaly s minerálním bahnem krásně prokrví a zahřeje končetiny. Navíc pokožka po něm bude jemná a hebká.
 

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

1 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně