Vyberte měnu

Vlasy, kůže nehty - posílení

 

Kůže, Vlasy, Nehty - posílení

 

Kůže, vlasy a nehty jsou tři důležité části lidského těla. V následujícím článku si je trošičku jednotlivě rozepíšeme.


Kůže

Kůže je plochou největší lidský orgán, který plní spousty nenahraditelných a pro lidské tělo životních důležitých funkcí.


Funkce kůže

Primárná funkcí kůže je ochrana organismu před nejrůznějšími mikroby, toxiny, alergeny a dalšími škodlivými vnějšími jevy.


Kožní reakce

Kožní reakce ať už pupínky, skvrny, akné, ekzém či lupénka je indikátorem toho, že se s organismem něco děje. Například při svědění nohou může jít o napadení plísněmi. Na kožní nemoc se používají léky na kůži či přírodní přípravky na kůži.


Vlasy
Vlas vzniká přeměnou kožních buněk zvaných keratinocty.
Vlas a chlup je označení pro dva anatomicky stejné útvary, které jsou tvořeny převážně kreatinem. Jsou přítomny v srsti u každého savce (u člověka zejména na svrchní části hlavy)


Funkce vlasů
Ať už je to estetická funkce či funkce zateplení jsou vlasy nezbytnou součástí lidského těla.


Poruchy růstu vlasů
V souvislosti s vlasy mohou vznikat nejrůznější poruchy růstu vlasů, které jsou ve většině případů dědičné. Keratinu s přibývajícím věkem ubývá a tvorba vlasů je tak omezená. Zlepšení tvorby vlasů lze dosáhnout pomocí nejrůznějších preparátů na vlasy.


Nehty
Nehet je tvrdé zakončení prstů. Slouží jako ochrana lůžka s okolím. Díky nehtu se lépe přenáší informace o věcech, kterých se dotýkáme
V samotném nehtu není vedena nervová soustava.


Růst nehtu
Růst nehtů je ovlivněn různými faktory včetně genetiky. Průměrně vyroste nehet v průměru o 0,1mm za jeden den a na nohou až 5x pomaleji.
 

27 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

27 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně