Vyberte měnu

Vysoký krevní cukr

 

Vysoký krevní cukr

 

Vysoký krevní cukr je chronické onemocnění, na něhož v dnešní době ještě není zavedena optimální a účinná léčba.


Vysoký krevní cukr (Diabetes Mellitus) je způsoben zejména díky dědičným faktorům a životním prostředí, ve kterém daná osoba žije.


Jak je již tedy zmíněno výše vysoký obsah cukru v krvi je způsoben zejména díky dědičným faktorům a ovlivnit jeho projevy tak prakticky nelze.


Krevní cukr
Hladina samotného cukru (glukózy) v krvi a ovlivněna kolísáním krevní glukózy – úroveň, která se diametrálně liší od klasické normy je způsobena sníženou produkcí inzulínu.


Kontrola hladiny krevního cukru

Při zvýšené glukózy v krvi je potřeba neustále sledování hladiny tělního cukru. Ze statistik kolísání krevního cukru lze pak vyvodit léčbu.


Léčba vysokého krevního cukru

Pokud trpíte vysokým obsahem cukru v krvi bude Vám předepsána přísná dieta a cvičení. Pokud trpíte nadbytkem tělesné váhy, budete také muset snížit vaší tělesnou hmotnost na požadovanou úroveň, aby došlo ke snížení krevního tlaku.


Strava
Pokud jde o velmi vysokou hladinu cukru v krvi je potřeba dodržovat striktní pravidla, jako jsou: Pouze několik malých jídel v průběhu celého dne. Vyhýbat se jídlům s vysokým obsahem tuku a mastku. Mezi potraviny, kterým by jste se měli vyhnout obloukem patří například : cukr, marmeláda, ovoce, zmrzliny, sušenky, koláče a neposlední řadě také alkoholu.
 

4 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

4 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně