Vyberte měnu

Vysušená pokožka

 

Vysušená pokožka

 

Vysušená pokožka trápí převážně v zimním období velké procento žen. Co pokožce nesvědčí a jak ji proti vysoušení chránit se dozvíte v tomto článku.


Vysušená pokožka popis

Vysušená pokožka je nejenže na dotek ,,nepříjemná´´, ale také může způsobovat další problémy a nemoci v podobě lupénky či ekzému.


Příznaky suché pokožky
Nejčastější příznaky toho, že je vaše pokožka suchá jsou například – svědění, brnění, miniaturní šupinky. Suchá kůže je na první pohled velmi bílá, a pokud po ní přejedete něčím ostrým, zůstanou na ní viditelné stopy.


Prevence suché pokožky

Pokud chcete předejít vysušené pokožce, používejte kvalitní hydratační mléka, která dodají vaší pokožce tu správnou hydrataci a jemnost.
Dále je důležité zařadit do svého jídelníčku stravu bohatou na vlákninu a vitamíny.
Omezte také přísun alkoholu a jiných návykových látek.


Přípravky na suchou pokožku

Nejčastější přípravky na suchou pokožku jsou nejrůznější hydratační krémy a masti. Důležité je volit pouze kvalitní kosmetiku. Nejlepší volba je kvalitní přírodní kosmetika (BIO) například z Mrtvého moře, kde máte jistotu, že výrobek při výrobě prošel přísným výrobním procesem. Pokud trpíte lupenkou či ekzémem tak v žádném případě nevolte klasické přípravky, které obsahují chemické látky a konzervanty.

 

10 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně

10 Položka(y)

Tabulka  Seznam 

Nastavit sestupně